Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

INFO

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Żninie miała odbyć się Sesja Rady Miejskiej w Żninie. Po otwarciu posiedzenia przez Przewodniczącego Lucjana Adamusa, zostały odczytane dokumenty, które całkowicie zmieniły przebieg posiedzenia.

fot. Goniec Pałucki

Przypomnijmy, 9 marca podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Żninie doszło do zmian w Radzie Miejskiej. Wówczas ze swoich funkcji w Radzie odwołani zostali Przewodniczący Rady Miejskiej- Grzegorz Koziełek, Wiceprzewodnicząca - Elżbieta Gogola oraz przewodniczący poszczególnych komisji: Porządku Publicznego i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej - Włodzimierz Oźminkowski, Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Żninie - Ireneusz Starczewski, Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Żninie - Adam Kowalewski,  Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Żninie - Marek Zieliński,  Przewodniczącego Komisji Turystyki i Promocji Gminy Rady Miejskiej w Żninie - Tomasz Wysocki. Po wyborach nowego Przewodniczącego - Lucjana Adamusa i nowych przewodniczących komisji zakończono posiedzenie.

Dziewięciu radnych złożyło do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego skargę na złamanie statutu Gminy Żnin, który mówi o tym, że na jednej i tej samej sesji nie może być odwołany Przewodniczący Rady Miejskiej i wybrany nowy.  Wojewoda Kujawsko - Pomorski rozstrzygnął, że wybór przewodniczącego Rady Miejskiej Lucjana Adamusa jest niezgodny z paragrafem 19 Statutu Gminy Żnin. Tym samym nieważne są również uchwały podjęte podczas Sesji Nadzwyczajnej, o powołaniu nowych przewodniczących komisji Rady Miejskiej. Wojewoda wszczął w tej sprawie postępowanie nadzorcze.

Obecnie trwa spotkanie Radnych, ponieważ zwołana na dzisiaj przez radnego Lucjana Adamusa Sesja Rady Miejskiej jest nieważna. Radni dyskutują na temat zaistniałej sytuacji, o której szczegółowy w kolejnym materiale.

 

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA