Częściowo zachmurzone

0°C

Żnin

Częściowo zachmurzone

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 12 Gru 2018

    Śnieg 1°C 0°C

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Imieniny: Dagmary, Aleksandry

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Dzisiaj o godzinie 4:15 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie otrzymali zgłoszenie o zatruciu czadem w miejscowości Rogowo.

Z informacji jaką uzyskaliśmy od kpt. Mirosława Wrzesińskiego, Rzecznika Prasowego KP PSP w Żninie wynika, że do zatrucia czadem doszło w dwóch mieszkaniach gminnych znajdujących się w kamienicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogowie. Po przybyciu strażaków na miejsce i wstępnych oględzinach okazało się, że w jednym z mieszkań znajdował się nieszczelny przewód kominowy, z którego ulatniał się czad. W wyniku tego zdarzenia zmarł 67-letni mężczyzna mieszkający w tym mieszkaniu, po reanimacji którą prowadzili najpierw strażacy z OSP Rogowo, a później lekarz.

W drugim mieszkaniu znajdowało się 7 osób, w tym dzieci. Lekarz zdecydował, że rodzina zostanie przewieziona do jednego z poznańskich szpitali na oddział toksykologi, aby wykluczyć obecność tlenku węgla w organizmie.

Budynek ogrzewany był przez Urząd Gminy w Rogowie. Z żadnym w mieszkań nie znajdował się piec, osoby mieszkające w tym budynków nie dogrzewały pomieszczeń innymi przedmiotami.

Skontaktowaliśmy się również z mł. asp. Wioletą Burzych, Oficerem Prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, która przekazała nam, że jest jeszcze za wcześnie aby mówić o szczegółach zdarzenia, jednak prawdopodobnie zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie z udziałem prokuratora. O konkretnym działaniu policji poinformujemy po uzyskaniu szczegółowej informacji.

Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki: JRG Żnin, OSP Rogowo, Policja i 3 karetki pogotowia ratunkowego

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu