Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

INFO

W październiku 2008 roku  Lafarge w Polsce otrzymał zezwolenie strefowe na rozpoczęcie działań inwestycyjnych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w ramach którego zobowiązał się do zainwestowała 400 mln złotych oraz stworzenia 24 miejsc pracy. Po 10 latach przyszedł czas na podsumowanie.

fot. Lafarge

Cementownia Kujawy to jedna z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Nowe technologie, optymalizowanie procesów produkcyjnych i najwyższa jakość produktów i usług to priorytet w projekcie. 22 marca na terenie zakładu nastąpiło uroczyste podsumowanie trwającej 10 lat inwestycji. Złożono podziękowania wszystkim współpracującym z Lafarge Polska oraz członkom Zarządu firmy, samorządom wojewódzkim, powiatowym i gminnym, przedstawicielom placówek związanych z ochroną środowiska i bezpieczeństwa pracy oraz klientom i kontrahentom i przyjaciołom. Po części oficjalnej, podczas której Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy, Lafarge w Polsce w skrócie opowiedział o projekcie trzy grupy gości wybrały się na zwiedzanie zakładu. Natomiast w godzinach popołudniowych zaproszeni goście mięli okazję wysłuchać recitalu Anny Federowicz w Operze Nova w Bydgoszczy.

fot. Goniec Pałucki

W ramach projektów zmodernizowano filtry oraz zamknięto hale, w których składowane są materiały do produkcji klinkieru, cementu i paliw. Ponadto wybudowano platformę paliw alternatywnych. Jednak to nie wszystko. W ochronę środowiska zainwestowano łącznie 102 mln zł. Przeprowadzono modernizację filtrów, zbudowano silos do klinkieru i cztery silosy cementu. W dziale "Nowe technologie produkcji" wydano 234 mln złotych na instalację nowego młyna pionowego przemiału cementu wraz z zasilaniem energetycznym, zastosowano kalcynator liniowy z wydłużonym czasem spalania paliw oraz dano możliwość stałego monitorowania procesu produkcji, spalania i emisji. W dziale " Inwestycje w poprawę produktów i obsługi klienta" wydano 75 mln zł, dzięki czemu zbudowano oddzielny przemiał materiałów do produkcji cementu, mieszanie i transport oraz dwa nowoczesne terminale załadunku, wybudowano i wyposażono automatyczne laboratorium, zamontowano dodatkowe wagi samochodowe oraz samoobsługowy system załadunku cementu luzem.

fot. Goniec Pałucki

W dziale " Inwestycje w poprawę produktów i obsługi klienta" wydano 75 mln zł, dzięki czemu zbudowano oddzielny przemiał materiałów do produkcji cementu, mieszanie i transport oraz dwa nowoczesne terminale załadunku, wybudowano i wyposażono automatyczne laboratorium, zamontowano dodatkowe wagi samochodowe oraz samoobsługowy system załadunku cementu luzem.

Wszystkie nasze działania były elementem długofalowej strategii Lafarge związanej z planami inwestycyjnymi w granicach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasza 10-letnia współpraca z PSSE przyniosła wymierne korzyści dla obu stron. Inwestycje w zakład przekładają się na impulsy inwestycyjne dla całego regionu, generując miejsca pracy oraz wspierając rozwój lokalnych biznesów.

Stanisław Sobczyk, Dyrektor Cementowni Kujawy, Lafarge w Polsce.

Firma zobowiązała się do zainwestowania 400 mln zł oraz stworzenia 24 miejsc pracy. Projekt oficjalnie zakończył się z początkiem 2018 roku, a nakład firmy na modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy przekroczył 411 mln zł. Inwestycja przyczyniła się do powstania 30 nowych miejsc pracy w Lafarge w Polsce oraz takiej samej liczby stanowisk po stronie współpracujący podwykonawców i firm serwujących.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA