Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

INFO

W dniu wczorajszym dyscyplinarnie został odwołany z funkcji Komendanta Policji w Żninie mł. insp. Artur Krajewski. Dziś wiadomo już, że na Jego miejsce powołano pierwszego zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią komisarza Mariusza Gaik.

 

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Odwołanie Komendanta Powiatowego Policji w Żninie mł. insp. Artura Krajewskiego z pełnienia tej funkcji miało miejsce, po niedopełnieniu obowiązków w związku  z interwencją przeprowadzoną w Szelejewie, gmina Gąsawa.

Komendant powiatowy Policji w Żninie Artur Krajewski razem z Komendantem komisariatu w Janowcu Wlkp. Jackiem Adamczykiem jadąc samochodem zostali zatrzymani przez mieszkańca Szelejewa, który poprosił o pomoc. Przekazał im, że z jednym z mieszkańców Szelejewa nie ma kontaktu, nikt go nie widział i mogło stać się coś złego. Po przybyciu do miejsca zamieszkania mężczyzny okazało się, że jest on w swoim domu. Komendant Artur Krajewski i Jacek Adamczyk stwierdzili, że mężczyzna ten nie żyje i taką informację przekazali rodzinie. Pomimo tego, że to lekarz stwierdza zgon. Po przybyciu na miejsce lekarza, okazało się, że mężczyzna żyje.

podinsp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia są przedmiotem postępowania wyjaśniająco - dyscyplinarnego, w związku z niedopełnieniem obowiązków podczas interwencji.

Dzisiaj Komendant Wojewódzki na Komendanta Powiatowego Policji w Żninie powołał pierwszego zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią kom. Mariusza Gaik, który w policji pracuje od  1996 roku, w pionie kryminalnym oraz jako kierownik łabiszyńskiego posterunku policji. W Nakle nad Notecią pracuje od początku 2017 roku.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA