Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

W najbliższy piątek, tj. 9 marca w auli Urzędu Miejskiego w Żninie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Żninie podczas której mają zostać odwołani Przewodniczący Rady, Wiceprzewodniczący Rady i Przewodniczący Komisji. Co się stało, że na ponad pół roku przed zakończeniem kadencji w Radzie Miejskiej tak poważne zmiany?

fot. Goniec Pałucki

Z materiałów sesyjnych, które otrzymała nasza redakcja od biura Rady Miejskiej wynika, że ze swoich funkcji w Radzie odwołani mają zostać Przewodniczący Rady Miejskiej- Grzegorz Koziełek, Wiceprzewodnicząca - Elżbieta Gogola oraz przewodniczący poszczególnych komisji: Porządku Publicznego i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej - Włodzimierz Oźminkowski, Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Żninie - Ireneusz Starczewski, Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Żninie - Adam Kowalewski,  Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Żninie - Marek Zieliński,  Przewodniczącego Komisji Turystyki i Promocji Gminy Rady Miejskiej w Żninie - Tomasz Wysocki

Dlaczego zostają odwołani? Jak możemy przeczytać w materiałach sesyjnych Przewodniczący Rady Grzegorz Koziełek ma zostać odwołany, ponieważ Jego dotychczasowe pełnienie funkcji  jako Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie doprowadziło do wielu kontrowersji związanych z podejmowanymi decyzjami. Pan Grzegorz Koziełek nie wykazał inicjatyw mających istotne znaczenie dla rozwoju miasta i gminy Żnin, co wpływa negatywnie na efektywność pracy całej Rady.

Wiceprzewodnicząca Elżbieta Gogola poprzez swoje jednostronne działanie utraciła zaufanie części Radnych Rady Miejskiej w Żninie.

Powodu odwołania Przewodniczących Komisji nie podano.

Od naszych rozmówców, którzy pragną pozostać anonimowi dowiedzieliśmy się, że "czarę goryczy" do takich zmian przelała rezygnacja z dofinansowania budowy kanalizacji sanitarnej w Bożejewicach i Bożejewiczkach. Przypomnijmy, na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Żninie radni większością głosów zdecydowali, że pomimo uzyskania ponad 1,5 mln dotacji na realizację tej inwestycji należy z niej zrezygnować. Radni nie słuchali argumentów Haliny Krygier - radnej, a zarazem sołtys wsi Bożejewiczki i sołtysa wsi Bożejewice. Na nic było przybycie na tą sesję mieszkańców Bożejewic i Bożejewiczek. Z inwestycji zrezygnowano.

Ta sytuacja skłoniła radnych Rady Miejskiej w Żninie do przemyśleń ze swoich działań, czego następstwem jest piątkowa nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Jak powiedział nam jeden z Radnych "To jest proszę Pani polityka, a gra przed najbliższymi wyborami dopiero się rozkręca".

Dla zainteresowanych: Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 9 marca 2018 roku w Auli Urzędu Miejskiego w Żninie, godzina 10:00

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA