Zachmurzone

1°C

Żnin

Zachmurzone

Wilgotność: 96%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 12 Gru 2018

    Zachmurzone 1°C 0°C

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Imieniny: Dagmary, Aleksandry

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Asp. sztab. Edyta Gościńska koordynator do spraw profilaktyki społecznej w żnińskiej komendzie w miniony wtorek spotkała się z rodzicami uczniów z Rogowa. Tego dnia obchodziliśmy po raz czternasty Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego też policjantka podczas swojego wystąpienia radziła jak bezpiecznie „poruszać się” w sieci. Drugą część prelekcji poświęciła zagadnieniom odpowiedzialności karnej nieletnich.  

fot. KPP w Żninie


W miniony wtorek, 6 lutego asp. sztab. Edyta Gościńska z Komendy Powiatowej Policji w Żninie spotkała się z rodzicami uczniów z Rogowa. Tego dnia obchodzono po raz czternasty Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas prelekcji policjantka radziła w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze stron www. Oprócz porad dla rodziców, funkcjonariuszka zwróciła uwagę na zagrożenia jakie może nieść Internet dla naszych pociech. Podkreślała, że bardzo ważna jest rozmowa i uświadamianie dzieciom, że w sieci nie zawsze osoby są tymi, za które się podają. Nie należy spotkać się z osobami poznanymi w sieci i uczulić na udostępnienie danych osobowych czy haseł dostępowych. Policjantka radziła, aby zainteresować się tym, z jakich stron korzystają nasze dzieci. Wyjaśniła jakie są konsekwencje tzw. „hejtu” czy udostępniania czyjegoś wizerunku bez jego zgody.

Druga część spotkania była poświęcona odpowiedzialności karnej nieletnich. Funkcjonariusza omówiła definicję nieletniego, czynu karalnego. Wyjaśniła jakie zachowania uznawane są za przejawy demoralizacji. Wymieniła ponadto, jakie konsekwencje i środki mogą być zastosowane wobec nieletnich sprawców czynów karalnych.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu