Pochmurno

-1°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 2°C -1°C

  • 20 Lut 2018

    Zachmurzone 2°C -2°C

Imieniny: Arnolda, Jozefa, Konrada

INFO
REKLAMA

Po ponad 26-latach służby mł. insp. Dariusz Biskup, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żninie pożegnał się z mundurem i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastępcę komendanta żegnali policjanci, pracownicy cywilni oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją.

fot. KPP w Żninie


Od początku swojej kariery tj. od 1991 roku mł. insp. Dariusz Biskup związany był z Komendą Policji w Wągrowcu. Od 1992r. służbę pełnił w Sekcji Operacyjno – Rozpoznawczej Komendy Rejonowej Policji/Wydziale Operacyjno - Rozpoznawczym Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. W 2004 roku objął stanowisko specjalisty Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego. Następnie od lipca 2006 do kwietnia 2007 r. pełnił obowiązki Kierownika Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Wydziału Prewencji KPP w Wągrowcu. A przez kolejne 3 miesiące był Naczelnikiem Wydziału Prewencji. Przez wszystkie te lata mł. insp. Dariusz Biskup dał się poznać, jako wzorowy i zaangażowany w służbę funkcjonariusz, profesjonalnie wykonujący powierzone mu zadania.

Z dniem 19 lipca 2007 roku został powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie. Pełniąc tę niełatwą funkcję wykazywał się profesjonalizmem, ogromną wiedzą i doświadczeniem, które z powodzeniem wykorzystywał w dowodzeniu zespołami ludzi. Zawsze profesjonalny w swych działaniach, a przy tym służący radą i pomocą dla podwładnych.

fot. KPP w Żninie


Mł. insp. Dariusz Biskup jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie na Wydziale Prawa uzyskał tytuł magistra. Swoje kwalifikacje podnosił podczas studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, gdzie studiował Zarządzanie w Administracji Publicznej. Zaangażowanie w służbie doceniali także przełożeni zastępcy komendanta wręczając mu Brązową, Srebrną i Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”. Ponadto mł. insp. Dariusz Biskup został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.

Uroczystość pożegnania mł. insp. Dariusza Biskupa poza funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi Policji, swoją obecnością uświetnili: Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią kom. Mariusz Gaik, Naczelnik Wydziału dw.  z PG KWP w Bydgoszczy insp. Piotr Stachowiak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żninie st. bryg. Grzegorz Rutkowski, Kierownik Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szubinie z siedzibą w Żninie prokurator Dariusz Mańkowski, prokurator Marcin Malinowski, Starosta Żniński Pan Zbigniew Jaszczuk, Wicestarosta Pan Andrzej Hłond, Inspektor Wydziału Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie Pan Jarosław Ławiński oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych przy KPP Żnin.

fot. KPP w ŻninieWszyscy policjanci i pracownicy cywilni Policji dziękują Komendantowi za wspólną służbę. Z okazji pożegnania składają wyrazy uznania za wysiłek, zaangażowanie i poświęcenie w wykonywaniu obowiązków oraz pokonywaniu wszelkich trudów.

Cytat dnia

 Nie płacz w liście, nie pisz, że los ciebie kopnął,

nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia,

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

ks. Jan Twardowski

AUTOPROMOCJA