Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Ludzie i meble – te dwa słowa stanowią sedno firmy POLINOVA POLSKA w Wągrowcu będącej częścią dużego Holdingu meblowego POLIPOL. Jako przedsiębiorstwo. Jako producent wysokowartościowych mebli tapicerowanych. Jako pracodawca. Człowiek stoi w centrum naszych dokonań -  prezes Polinova Polska,  Sławomir Mątewski.



Od tworzenia projektów do realizacji marzeń

Historia firmy POLINOVA Polska nie jest długa. Spółka została powołana do życia w maju 2013 r. z zamiarem wybudowania nowoczesnego zakładu i produkcji mebli pokrytych naturalnymi skórami. Realizacja tego planu nie byłaby możliwa bez wieloletniego dynamicznego rozwoju Grupy POLIPOL.  

Uruchomienie produkcji nastąpiło w zlokalizowanym w Wągrowcu zakładzie należącym do EUROPOL MEBLE. Początkowo zatrudnionych było 600 osób, a powierzchnia produkcyjna wynosiła 14 000 m². Od samego początku rozpoczęto również przygotowania do budowy nowego zakładu. Dzięki dużemu zaangażowaniu właścicieli Grupy, Zarządu oraz władz Wągrowca udało się uzyskać korzystną lokalizację i przejść od tworzenia projektów do realizacji zamierzeń. Równocześnie szkolono dużą liczbę pracowników, którzy w nowej siedzibie mieli rozwinąć skrzydła.  

Budowa nowego zakładu rozpoczęła się od wkopania 15 maja 2014 r. kamienia węgielnego. Prace zakończono rok później, w maju 2015 r. W tym czasie powstały 2 hale o powierzchni 50 000 m². Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie rozpoczęto wyposażanie nowego zakładu w maszyny i urządzenia. Uruchomienie produkcji w nowym budynku przy ulicy Aleja POLINOVA 1 nastąpiło 1 sierpnia 2015 r. i stanowiło zwieńczenie inwestycji rozpoczętej kilka lat wcześniej. Oficjalne otwarcie i przecięcie wstęgi nastąpiło 1 października 2015 r. w obecności włodarzy miasta Wągrowca oraz najwyższych władz województwa. Uroczystość swą obecnością zaszczycili także posłowie i senatorowie.  

W wybudowanym z rozmachem zakładzie, który zatrudnia obecnie niecałe 1200 osób, skupia się nowoczesność, zaawansowana technologia, dbałość o pracownika i dążenie do zadowolenia klienta. Produkowane są w nim najwyższej jakości skórzane meble z kolekcji POLINOVA i HUKLA.  




25 lat pasji i dbałość o pracownika

Grupa POLIPOL, w ramach której funkcjonuje firma POLINOVA Polska, działa na rynku już od ponad 25 lat – praca u nas to gwarancja długotrwałego zatrudnienia. Jesteśmy wiodącym producentem w branży meblarskiej.  Korzystając z naszej sztuki rękodzielniczej, pasji i wielkiej miłości do szczegółu przygotowujemy poszczególne meble. Innowacyjne, komfortowe i najwyższej jakości. To wyróżnia nas jako jedną z europejskich grup przedsiębiorstw odnoszących sukcesy w branży mebli tapicerowanych. To właśnie energia i pasja pracowników sprawiają, że firma Polinova Polska doceniana jest przez najbardziej wymagających klientów.

- Promujemy swobodną atmosferę pracy, gdzie wszyscy służą sobie pomocą. Dbamy o pomyślne łączenie życia zawodowego i rodzinnego.  Pracujemy w nowoczesnym zakładzie, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, z klimatyzowaną halą produkcyjną, co istotnie wpływa na komfort pracy. Zatrudniamy na podstawie umowy o pracę. Wyznajemy takie wartości jak: wzajemne zaufanie, szacunek i praca zespołowa - mówił Prezes Polinova Polska, Sławomir Mątewski



Dlaczego praca w Polinova Polska?

Praca w firmie POLINOVA to dążenie do wspólnego sukcesu. Większość osób pracujących w Polinova Polska otrzymuje premie kwartalne oraz premie motywacyjne.

- Na Pracowników, których wciąż potrzebujemy i poszukujemy tj. wykwalifikowanych tapicerów i szwaczki, czeka premia powitalna (do 5000 zł brutto). Ponadto dofinansowujemy dojazd do pracy od 30 km od miejsca zamieszkania, pracownicy otrzymują dofinansowania na święta i do wakacji tzw. „wczasy pod gruszą”. Oferujemy również pożyczki dla pracowników, dostęp do lekarza rodzinnego na terenie zakładu, możliwość przystąpienia do programu MultiSport już od 29 zł miesięcznie (korzystanie m.in. z siłowni, basenu) – dodaje Prezes Sławomir Mątewski.

Polinova Polska przyjmuje również uczniów na praktyki w zawodzie tapicer, których zatrudnia na umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Oferuje im bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, znaczenie wyższe niż przewidziane w Ustawie. A także:  możliwość uczęszczania na lekcje języka niemieckiego, możliwość odbywania praktyki w Niemczech, odzież ochronną, zdobycie tytułu czeladnika w zawodzie,  gwarancję zatrudnienia po zakończeniu nauki oraz paczki na święta. 

- Wielu pracowników obejmujących teraz stanowiska administracyjne lub zarządcze przeszło w naszej firmie przez wszystkie szczeble hierarchii, począwszy od pracownika produkcyjnego. - kończy prezes Polinova Polska.

Cytat dnia

 

Repertuar 24-27.01.2019

 

 

AUTOPROMOCJA