Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Tegoroczny Finał  WOŚP rozpoczęto 12-stym Biegiem „ Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” na żnińskim rynku w samo południe.

fot. Magdalena Kaczmarek


Mieszkańcy mieli także możliwość pomalowania przygotowanego przez sekcję modelarską ŻDK dużego latawca, symbolu Finału 2018 roku. Pałucki WOPR uczył pierwszej pomocy, swoje stanowisko miała też Strzelnica Szkolna SKS Kaliber w Szubinie. W tym roku zbierano pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, w Żninie i okolicach kwestowało 54 wolontariuszy.

fot. Magdalena Kaczmarek

Sztab przy Żnińskim Domu Kultury uzbierał kwotę w wysokości 40 097,16zł , z czego 3 540zł uzbierano z prowadzonych licytacji.  Od godziny 16-stej WOŚP grała w Żnińskim Domu Kultury, gdzie swoje występy miało Studio Piosenki ŻDK, Sekcja Tańca ŻDK, Żnińska Orkiestra Dęta, Monika Wałkowska oraz SPR/Synowie Rapu. Gwiazdą 26 Finału WOŚP w Żninie był Jacek Dewódzki, z zespołem Kontraband, były wokalista grupy Dżem.

fot. Magdalena Kaczmarek

Pomiędzy występami  prowadzono liczne licytacje m.in.  2 szabli wykutych specjalnie na ten finał przez Pawła Wilgórskiego z Brzyskorzystwi czy  tortu z sercem WOŚP z Cukierni Grażyny Gutowskiej.
Tradycyjnie wieczorem odbyło się na rynku „światełko do nieba”, a przybyłych mieszkańców i gości częstowano ciepłym żurkiem.

fot. Magdalena Kaczmarek

fot. nadesłane/ Karol Pochylski

Cytat dnia

 

Repertuar 24-27.01.2019

 

 

AUTOPROMOCJA