Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO

W sobotę 23 września nad Małym Żnińskim, przy stanicy Miejskiego Klubu Żeglarskiego odbyły się Regaty Żeglarskie "Błękitna Wstęga Kliniki Venus". Do walki o główną nagrodę stanęło łącznie 22 zawodników.

Pogoda sprzyjała, pomimo deszczu wiał wiatr, który umożliwiał żeglugę. W klasie Optymist startowało 14 zawodników i zawodniczek, w klasie jachtów kabinowych 3 pary, a w klasie Omega 5 par. Dwie ostatnie klasy biegi przepłynęły wspólnie.

Po przeprowadzeniu wszystkich czterech biegów, zawodnicy udali się na ciepły poczęstunek, aby rozgrzać swoje ciało, a sędziowie przygotowywali się do ogłoszenia wyników.

W klasie Optymist:

I miejsce - Zuzanna Zielińska, II miejsce - Filip Kurczewski, III miejsce - Dominik Popielarz

W klasie jachtów kabinowych:

I miejsce zajęli Agnieszka Jurkowski i Michał Kowalski. II miejsce należało do Roberta Szyca i Sławomira Margasa. Na ostatnim miejscu na podium uplasowali się  Zbigniew Kleszczewski  i Przemysław Romel

W klasie Omega

I miejsce należało do załogi w składzie: Hanna Żelazna, Marek Zieliński, Mariusz Kaźmierczak. II miejsce zajęli Natalia Matuszak i Paweł Kaczmarski, a III miejsce Maciej Marciniak i Hubert Kurowski.

Najmłodszymi uczestnikami regat zostali Magdalena Rumińska, Wawrzyniec Żelazny i Mikołaj Breliński.

Głównym organizatorem i sponsorem Regat Żeglarskich była Klinika Venus w Żninie.

Patronat nad tym wydarzeniem obrał Goniec Pałucki.