Imieniny: Emilii, Iwony

INFO
REKLAMA

24 marca w gościnnych pomieszczeniach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin rozegrana została tegoroczna edycja Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach. W czterech kategoriach turniejowych zagrało 39 młodych zawodników. Walczyli systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund i przy tempie 15 minut na zawodnika.

fot. nadesłane


W kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie szachistki w grupie klas I-III i osiem w grupie klas IV-VI. Z tego też powodu zagrały one razem, ale przy zachowaniu odrębnych klasyfikacji.

W młodszej z grup zwyciężyła Marcelina Brelińska (SP 2 Żnin), wyprzedzając Klarę Chełminiak (ZSS „Trójka” Żnin).

W kategorii klas IV-VI z kompletem punktów triumfowała Matylda Brelińska (SP 2 Żnin). Srebrny medal zdobył Zuzanna Golińska, a brązowy Wiktoria Hałupka (obie NSP Bożejewice).

W grupie chłopców z klas I-III poza konkurencją był najmłodszy w całych mistrzostwach, 7-letni Dominik Bauza (SP 2 Żnin), który wygrał wszystkie partie i zdobył tytuł mistrza powiatu na rok 2017. Wicemistrzem został Antoni Prosianowski (ZSS „Trójka” Żnin), a brązowym medalistą Szymon Wiechetek (SP Gąsawa). Sklasyfikowano 13 zawodników.

Najciekawsza walka toczyła się wśród chłopców z klas IV-VI. O końcowych wynikach zadecydowała dopiero ostatnia runda, po której równą ilość punktów mieli Wiktor Tański (SP 2 Barcin) i Bartosz Kowalczewski (SP Gąsawa). Mistrzem powiatu został barcinianin, mający lepsze 0,50 pkt. wartościowanie Buchholza. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Leśniewski (SP 2 Żnin). Zagrało w tej grupie 16 zawodników.


Podczas zakończenia zawodów, zdobywcy trzech czołowych lokat z rąk Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Grażyny Szafraniak otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie. Wszyscy uczestnicy natomiast w trakcie imprezy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, zapewnionego przez Spółdzielnię Rolniczo-Handlową „Rolnik” ze Żnina.

Michał Krzyżaniak

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
AUTOPROMOCJA