Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Idziego

INFO

Swoje zmagania na murawie w tegoroczne wakacje rozpoczęli kopacze z kategorii wiekowej JUNIOR! Zatem XXI edycja Małej Ligi Mistrzów gra już prawie w całości! W słoneczne, środowe popołudnie kolejne cztery ekipy przystąpiły do rywalizacji sportowej, która ma wyłonić spośród nich najlepszą ekipę - w najstarszej z grup wiekowych.

Sezon dla juniorów rozpoczął się meczem pomiędzy Piratami Konrada Wachowskiego, a Widłami z Krotoszyna. Faworytami tej potyczki byli ci pierwsi, którzy nie bez powodu są wskazywani do ostatecznego zwycięstwa. Ich gra faktycznie była miła dla oka, ale znów chwilowa niepewność w poczynaniach obronnych dawała czasem do myślenia. Gracze z Krotoszyna byli w stanie kilkukrotnie zagrozić rywalom, ale niestety nie na tyle, by zmusić do wysiłku golkipera Piratów. Nominalni gospodarze zasłużenie prowadzili w ciągu całego spotkania i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę - tą bramkową oraz optyczną. Przekonujące zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Daniela Nowakowskiego - 3:0! Widły muszą nieco doszlifować formę i znaleźć tzw. "złoty środek", by polepszyć swoją grę w następnych meczach. Drugi mecz rozegrany został pomiędzy Promilem United, a Vongolą. Przyjezdni już na początku meczu zdawali się jakby "nieobecni". Ich poczynania na placu boju były nerwowe. To wszystko dawało znać o sobie i powodowało, że Promil grał odważniej i wyżej - ostro pressując na połowie przeciwnika. Ta sytuacja przyniosła zamierzony efekt w postaci dwóch szybkich trafień! Reszta była już tylko kwestią czasu. Vongola od czasu do czasu próbowała wyprowadzać szybkie ataki, ale bez skutku. Promil zwyciężył ostatecznie trzema bramkami i do spółki z Piratami przewodzi w tabeli ligowej. Liderem w klasyfikacji strzelców po pierwszej kolejce jest Mateusz Dec z dwoma trafieniami.

I KOLEJKA JUNIORÓW - XXI EDYCJA MAŁEJ LIGI MISTRZÓW (13/07/2016r.)

PIRACI NA BACIE vs. WIDŁY KROTOSZYN   3:0 (2:0)
bramki: Kamil Dziennik, Konrad Wachowski, Radosław Sulecki
zawodnik spotkania: Daniel Nowakowski (Piraci na Bacie)

PROMIL UNITED vs. VONGOLA   3:0 (2:0)
bramki: Mateusz Dec x2, Radosław Wisz
zawodnik spotkania: Mateusz Dec (Promil United)