Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO
AUTOPROMOCJA

15 listopada br. w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej chłopców (Licealiada, rocznik 2000 i młodsi).

fot. Maciej Drzewiecki

Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Żninie (opiekun Maciej Pilarski), Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie (opiekun Elżbieta Mazana), Zespół Szkół Technicznych w Żninie (opiekun Jarosław Gmerek), Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie (opiekun Jakub Szary). Po otwarciu zawodów którego dokonał  Powiatowy Organizator Sportu Maciej Drzewiecki przystąpiono do rywalizacji. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki spotkań:    
ZSN Gąsawa – ZST Żnin          9:5
ZSE – H Żnin - I LO Żnin         5:10
ZSN Gąsawa - ZSE-H Żnin       16:11
I LO Żnin - ZST Żnin               8:9
ZSN Gąsawa – I LO Żnin         5:4
ZST Żnin – ZSE – H Żnin         9:13

Z uwagi, iż trzy drużyny, tj. I LO Żnin, ZSE–H Żnin oraz ZST Żnin miały taką sama ilość punktów, o klasyfikacji końcowej zadecydowała tzw.  „mała tabela”.

Klasyfikacja Końcowa:
I miejsce         ZSN Gąsawa
II miejsce        I LO Żnin
III miejsce      ZSE – H Żnin
IV miejsce      ZST Żnin

fot. Maciej Drzewiecki

Podsumowania zawodów dokonał Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, który wspólnie z dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie Andrzejem Kurkiem wręczył pamiątkowe dyplomy i puchary. Mecze sędziował  Marian Lewandowski oraz Maciej Drzewiecki.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA