Imieniny: Aleksego, Horacego

INFO

W parku miejskim nad Jeziorem Żnińskim Małym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców  grupy wiekowej 2007 i młodsi (Igrzyska Dzieci) oraz rocznika 2005-2006 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

Dystans sztafety dziewcząt wynosił 10 x 800 m., natomiast chłopców 10 x 1000 m. W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowało 5 szkół.

W kategorii dziewcząt: pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, drugie miejsce Zespół Szkół w Barcinie, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp., czwartą lokatę zajęły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Łabiszynie, piątą zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Gościeszynie.

W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt: zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół w Barcinie, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łabiszynie, czwarte Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp.,  piąte Szkoła Podstawowa w Gościeszynie.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt  na starcie stanęło 5 drużyn. W rywalizacji zwyciężyły zawodniczki z Zespołu Szkół w Barcinie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łabiszynie, na najniższym stopniu uplasował się Gościeszyn. Sztafety ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie oraz Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. nie ukończyły rywalizacji.  Wśród chłopców wygrał  Zespół Szkół w Barcinie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, miejsce III uzyskała Szkoła Podstawowa w Łabiszynie, IV Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Maciej Drzewiecki, który podsumował także rywalizację. Drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy i puchary.

relacja i zdjęcia: Maciej Drzewiecki