Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Idziego

INFO

Na Stadionie Miejskim przy ulicy Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie, rozegrany został mecz 8. kolejki V ligi - województwa Kujawsko-Pomorskiego w grupie II. Wielkie derby stały się faktem. Dębiarze prowadzeni przez trenera Waldemara Czarneckiego podejmowali rywala zza miedzy - Noteć Łabiszyn.

Nie od dziś wiadomo, że każdy taki pojedynek w tak doborowym towarzystwie jest gwarancją dobrego futbolu i jeszcze większej ilości bramek. Obie ekipy przystąpiły do gry w niepełnych składach z uwagi na względy zdrowotne piłkarzy kluczowych dla ustalania składu przez szkoleniowców! Przechodząc do samego meczu. Lepiej rozpoczęli go #czerwonozieloni, którzy nacierając na bramkę strzeżoną przez Bartłomieja Bagińskiego - 16-letniego bramkarza gości - stwarzali sobie kolejne okazje. Młody golkiper po mimo starań nie uniknął kilku błędów, które w konsekwencji przyniosły straty bramek w 11. i 42. minucie gry.

Wówczas do siatki trafiali Bartłomiej Dreżewski oraz Damian Lewandowski! Druga połowa to dalsza dominacja Dębiarzy, którzy w 64. minucie prowadzili już 3:0. Nokaut! Bramkę zdobył wówczas Daniel Nowakowski. Być może było to konsekwencją tego, że niespełna 180 sekund wcześniej boisko opuścić musiał kapitan rywali - Piotr Mucha, który w sposób niestosowny obraził sędziego i osłabił tym samym biało-niebieskich. Gości z marazmu wybudził Paweł Witwicki, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał pokonać bramkarza Dębiarzy. Wówczas była 71. minuta, a więc nie wszystko jeszcze było stracone.

Mecz trwał, minuty upływały, siły również. Kropkę nad "i" postawił Bartłomiej Świątek, który ustanowił wynik końcowy - 4:1. Derby zwyciężyli Barcinianie.

LKS Dąb / BOSiR Barcin vs. Noteć Łabiszyn 4:1 (1:0)
1:0 Bartłomiej Dreżewski (11')
2:0 Damian Lewandowski (42')
3:0 Daniel Nowakowski (64')
3:1 Paweł Witwicki (71')
4:1 Bartłomiej Świątek (87')

LKS Dąb / BOSiR Barcin wystąpił w następującym składzie - trener: Waldemar Czarnecki, kierownik: Arkadiusz Ciesielski
Jakub Karbowski, Bartłomiej Świątek, Hubert Ciszewski, Oskar Ignatowski (46' Damian Lewandowski), Filip Czerwiński, Bartłomiej Dreżewski, Łukasz Kaśków, Mateusz Kranz (46' Adrian Wysocki), Piotr Marcisz, Daniel Nowakowski (84' Maciej Głowacki), Radosław Sulecki (72' Mateusz Roman)

Noteć Łabiszyn wystąpiła w następującym składzie - trener: Tomasz Kunicki, kierownik: Krzysztof Piela
Bartłomiej Bagiński, Mateusz Zawodziński, Gracjan Baron, Fabian Malerowicz, Piotr Mucha, Joachim Nowacki, Eryk Rocławski (75' Dominik Lewandowski), Kamil Skonieczka (85' Wiktor Dąbrowski), Kamil Suszek (52'