Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Niny, Celiny

INFO

25 września 2019 roku, na stadionie lekkoatletycznym w Barcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji stanęli uczniowie z 7 szkół tj. I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, Zespołu Szkół Technicznych w Żninie, Zespołu Szkół Branżowych i Ogólnokształcących w Łabiszynie, Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Liceum Ogólnokształcące w Barcinie. Otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Andrzej Hłond oraz Powiatowy Koordynator Sportu Maciej Drzewiecki.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie


Młodzież rywalizowała w 8 konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 200m, bieg na 400m, bieg na 800m, bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz bieg sztafetowy 4x100. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja zespołowa, która wyłoniła najlepszą szkołę w ogólnej punktacji wszystkich konkurencji.


Medale, statuetki oraz czeki ufundowało Starostwo Powiatowe w Żninie. Nagrody zwycięzcom wręczali m.in.: Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, Wicestarosta Żniński Andrzej Hłond oraz Prezes Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Wolski.

Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – 100m
1. Aleksandra Kranz – I LO Żnin, 00.14,80
2.  Monika Masztalerz – I LO Żnin, 00.14,99
3.  Gabriela Górnikiewicz – ZSN Gąsawa, 00.15,64

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – 200m
1.   Monika Masztalerz – I LO Żnin, 00.30,78
2.   Agata Popielarz – ZST Żnin, 00.32,66
3.   Paulina Wiśniewska – ZSN Gąsawa, 00.32,52

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – 400m
1.  Natalia Kozera – I LO Żnin, 1.11,99
2.  Weronika Wiśniewska – I LO Żnin, 1.15,07
3.  Paulina Nowak – ZST Żnin, 1.15,72

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – 800m
1.  Kaja Wendland – I LO Żnin, 2.46,78
2.  Zuzanna Golińska – I LO Żnin, 2.53,80
3.  Weronika Sparniak ZSE-H Żnin, 2.54,67

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – pchnięcie kulą 4kg
1.  Patrycja Walczak – ZST Żnin, 8,48m
2. Oliwia Głowska – ZSN Janowiec Wlkp., 8,16m
3.  Irena Koc – I LO Żnin, 7,43m

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – skok w dal
1.  Aleksandra Kranz – I LO Żnin – 4,28m
2.  Natalia Kozera – I LO Żnin – 4,26m
3.  Gabriela Górnikiewicz – ZSN Gąsawa – 4,17m

Klasyfikacja indywidulna dziewcząt – 4x100m
1.  I LO Żnin – 00.59,14 – Monika Masztalerz, Aleksandra Kranz, Magda Staniszewska, Natalia Kozera
2. ZSN Gąsawa – 00.59,98 – Marta Wilczyńska, Paulina Wiśniewska, Gabriela Górnikiewicz, Wiktoria Skwarek
3.  ZST Żnin – 01.01,34 – Lidia Skwarczyńska, Zuzanna Bielińska, Agata Popielarz, Karolina Budna

KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW

Klasyfikacja indywidulna chłopców – 100m
1.  Krystian Zubel – I LO Żnin, 00.11,90
2.  Dawid Marolewski – LO Barcin, 00.12,00
3.  Szymon Adamczyk – I LO Żnin, 00.12,43

Klasyfikacja indywidulna chłopców – 200m
1.  Krystian Zubel – I LO Żnin, 00.23,05
2.  Norbert Błaszczyk, I LO Żnin, 00.24,86
3.  Mikołaj Mórawski, LO Barcin, 00.25,17

Klasyfikacja indywidulna chłopców – 400m
1.  Norbert Błaszczyk – I LO Żnin, 00.54,39
2.  Kacper Broniszewski – I LO Żnin, 00.58,83
3. Mikołaj Marczyński – ZSN Gąsawa, 01.01,26

Klasyfikacja indywidulna chłopców – 1000m
1. Filip Brągiel – I LO Żnin, 3.11,31
2.  Przemysław Kurek – I LO Żnin, 3.11,99
3.  Jakub Malinowski, ZST Żnin, 3.21,44

Klasyfikacja indywidulna chłopców – skok w dal
1.  Szymon Adamczyk – I LO Żnin, 5,58m
2.  Dawid Elmann – ZSN Gąsawa, 5,56m
3.  Kacper Krygier – ZSE-H Żnin, 5,42m

Klasyfikacja indywidulna chłopców – pchnięcie kulą 5kg
1.  Michał Dereziński – ZSN Gąsawa, 12,33m
2.  Marcin Kurzyński – ZSBiO Łabiszyn, 11,56m
3.  Tomasz Wąs – ZSN Gąsawa, 11,53m

Klasyfikacja indywidulna chłopców – 4x100m
    1.  I LO Żnin – 00.46,86 – Krystian Zubel, Kacper Broniszewski, Szymon Adamczyk, Norbert Błaszczyk
    2.  LO Barcin - 00.49,50 – Dawid Marolewski, Mikołaj Mórawski, Karol Kaśków, Marcin Osiecki
    3.  ZSN Gąsawa – 00.51,08 – Mikołaj Nowak, Tomasz Tomicki, Jerzy Wiśniewski, Mikołaj Marczyński

Klasyfikacja Zespołowa:
1. I Liceum Ogólnokształcące w Żninie - 209 p.
2. Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie - 138 p.
3. Zespół Szkół Technicznych w Żninie - 110 p.
4. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie - 68 p.
5. Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. - 67 p.
6. Liceum Ogólnokształcące w Barcinie - 42 p.
7. Zespół Szkół Branżowych i Ogólnokształcących w Łabiszynie - 26 p.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA