Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

21 maja 2019 r. nauczyciele z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie zorganizowali IV Mistrzostwa Klas Mundurowych. Jest to od 2016 r. cykliczna impreza, która odbywa się pod hasłem „Sprawny jak Policjant, Żołnierz, Strażak” dofinansowana  w ramach zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Żninie z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz dzięki środkom finansowym Gąsawskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społeczno-Wychowawczych im. Jadwigi Dziubińskiej. Honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Gąsawa Błażej Łabędzki.

fot. Agnieszka Żalińska

Do zawodów przystąpili uczniowie klas mundurowych Szkół Powiatu: Żnińskiego – Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Zespół Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego w Janowcu Wlkp. oraz gościnnie  po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie, Mogileńskiego – Zespół Szkół w Dąbrowie i Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Celem imprezy była integracja młodzieży, promowanie postaw ukierunkowanych na dyscyplinę, samodzielność i kreatywność w realizowaniu zadań przygotowujących do przyszłej pracy w służbach mundurowych. W  rywalizacji sportowo - obronnej młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności a także przekonać się, że to najlepszy sposób, by w praktyce propagować samodyscyplinę i współpracę w zespole.

Po krótkim powitaniu i zapoznaniu się ze szczegółowym harmonogramem  turnieju pięcioosobowe drużyny rozpoczęły rywalizację w trzech konkurencjach: strzelanie z kbks- u z postawy leżącej, biegu sztafetowego na dystansie 5 x 400 m, sprawnościowego toru przeszkód.

Pierwsze zmagania  odbyły się na strzelnicy w Godawach. W konkurencji strzeleckiej zwyciężył zespół z ZSN w Gąsawie uzyskując 404 punkty. W kwalifikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt najlepszy wynik – 87 punkty uzyskała Olga Sośnicka z Zespołu Szkół w Dąbrowie, a w kategorii chłopców z 85 punktami zwyciężył Tomasz Wąs z ZSN w Gąsawie. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem strzelania czuwał Pan Jerzy Kałuża -Wierzchosławski.

Bieg sztafetowy 5 x 400 m odbył się na orliku lekkoatletycznym w Gąsawie. Zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie. Decydującą konkurencją był sprawnościowy tor przeszkód, który miał wyłonić zwycięską drużynę. Polegał on  na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód, którego poszczególne elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji. W tej konkurencji uczniowie musieli wykazać się siłą, szybkością i zwinnością. Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych z Gąsawy w składzie: Julia Pracka, Paulina Górka, Bartosz Kotlarek, Tomasz Wąs i Dawid Elmann, pokonując tor przeszkód w czasie 6 minut i 13 sekund. W  kategorii dziewcząt najszybsza była Zuzanna Zaparucha z Zespołu Szkół w Bielicach z wynikiem 1,29 s , a w kategorii chłopców –Tomasz Wąs z ZSN w Gąsawie pokonując tor w czasie 1,10 s.

W klasyfikacji końcowej IV Mistrzostwa Klas Mundurowych wygrała drużyna z Zespołu Szkół Niepublicznych z Gąsawy, drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej z Gąsawy, trzecią lokatę zdobyła drużyna z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Kolejne miejsca  zajęły drużyny z: Zespołu Szkół w Dąbrowie.  – IV, Zespołu Szkół Niepublicznych im Jana Szatowskiego w Janowcu Wlkp. – V.                  

Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał Radny Powiatu Żnińskiego Jacek Superczyński. Startujące zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale. Wyróżnieni  uczniowie zostali nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami. Dla szkół organizatorzy wręczyli piłki, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowa koszulkę oraz słodkie nagrody. Dla wszystkich drużyn i ich opiekunów zagwarantowany był ciepły posiłek.

Młodzież uczestnicząc w rywalizacji, nie tylko uczyła się szlachetnej idei współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazała wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.

Zawody  przygotowały i przeprowadziły nauczycielki wychowania fizycznego Elżbieta Mazana, Agnieszka Żalińska.

Agnieszka Żalińska

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA