Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

9 stycznia w sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w szachach szkół podstawowych dla  rocznik 2006 i młodsi. W turnieju uczestniczyło 7 szkolnych reprezentacji ze Żnina, Bożejewic, Gąsawy, Barcina, Brzyskorzystwi i Lasek Wielkich.

fot. Michał W. Krzyżaniak


Mistrzostwa rozegrane zostały systemem kołowym na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Złoty medal i prawo reprezentowania powiatu żnińskiego na etapie wojewódzkim wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Opiekunem drużyny była Elżbieta Górecka, w składzie znaleźli się: Marcin Lewandowski, Jędrzej Popiołek, Kornel Szypowski i Matylda Brelińska. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie grający w składzie: Miłosz Kranz, Mikołaj Kruczyński, Maurycy Kranz i Aleksandra Lisiecka. Opiekunem tego zespołu był Michał Jarmołowicz. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast reprezentanci Szkłopy Podstawowej w Gąsawie. W ekpie prowadzonej przez Jacka Mielcarzewicza grali: Filip Nowicki, Szymon Wiechetek, Patryk Lipiński i Zofia Sytek.

fot. Michał W. Krzyżaniak


Czwarte miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bożejewicach, piąte Zespół Szkół w Barcinie, szóste Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzyskorzystwi, a siódme Szkoła Podstawowa w Laskach Wielkich, przy czym warto zauważyć, że w tej ostatniej zagrały wyłącznie kilkuletnie dziewczynki.

fot. Michał W. Krzyżaniak

W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców najlepszy okazał się Maurycy Kranz (ZSS "Trójka"), przed Szymonem Wiechetkiem (SP Gąsawa) i Jędrzejem Popiołkiem (SP 2 Żnin). Wśród dziewczynek zwyciężyła Matylda Brelińska (SP 2 Żnin), druga była Oliwia Polak (NSP Bożejewice), a trzecia Zofia Sytek (SP Gąsawa).

fot. Michał W. Krzyżaniak


Sędzią zawodów był Borys Paliwoda, któremu pomagali opiekunowie drużyn. Z ramienia Szkolnego Związku Szkolnego nadzorował je powiatowy koordynator Maciej Drzewiecki.

 

Michał W. Krzyżaniak

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA