Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipa, Pauliny

INFO

9 stycznia w sali Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w szachach szkół podstawowych dla  rocznik 2006 i młodsi. W turnieju uczestniczyło 7 szkolnych reprezentacji ze Żnina, Bożejewic, Gąsawy, Barcina, Brzyskorzystwi i Lasek Wielkich.

fot. Michał W. Krzyżaniak


Mistrzostwa rozegrane zostały systemem kołowym na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Złoty medal i prawo reprezentowania powiatu żnińskiego na etapie wojewódzkim wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Opiekunem drużyny była Elżbieta Górecka, w składzie znaleźli się: Marcin Lewandowski, Jędrzej Popiołek, Kornel Szypowski i Matylda Brelińska. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie grający w składzie: Miłosz Kranz, Mikołaj Kruczyński, Maurycy Kranz i Aleksandra Lisiecka. Opiekunem tego zespołu był Michał Jarmołowicz. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast reprezentanci Szkłopy Podstawowej w Gąsawie. W ekpie prowadzonej przez Jacka Mielcarzewicza grali: Filip Nowicki, Szymon Wiechetek, Patryk Lipiński i Zofia Sytek.

fot. Michał W. Krzyżaniak


Czwarte miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bożejewicach, piąte Zespół Szkół w Barcinie, szóste Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzyskorzystwi, a siódme Szkoła Podstawowa w Laskach Wielkich, przy czym warto zauważyć, że w tej ostatniej zagrały wyłącznie kilkuletnie dziewczynki.

fot. Michał W. Krzyżaniak

W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców najlepszy okazał się Maurycy Kranz (ZSS "Trójka"), przed Szymonem Wiechetkiem (SP Gąsawa) i Jędrzejem Popiołkiem (SP 2 Żnin). Wśród dziewczynek zwyciężyła Matylda Brelińska (SP 2 Żnin), druga była Oliwia Polak (NSP Bożejewice), a trzecia Zofia Sytek (SP Gąsawa).

fot. Michał W. Krzyżaniak


Sędzią zawodów był Borys Paliwoda, któremu pomagali opiekunowie drużyn. Z ramienia Szkolnego Związku Szkolnego nadzorował je powiatowy koordynator Maciej Drzewiecki.

 

Michał W. Krzyżaniak

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA