Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anity, Elizy

INFO
PATRONAT MEDIALNY

4 sierpnia br. rozegrany zostanie czwarty z pięciu turniejów siatkówki plażowej zaliczany do klasyfikacji Grand Prix Żnina 2018. Tym razem do walki pod siatką staną pary męskie i pary kobiece.Wśród mężczyzn sprawa końcowego triumfu jest jeszcze szeroko otwarta. Aktualnie prowadzą Kamil Kabaciński i Marek Kowalczyk z Trzemeszna. Po dwóch turniejach mają na koncie 36 punktów. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmują ex-aequo Robert Salamon / Szymon Wójcik (Złotniki / Gąbin) oraz Michał Matuła / Tomasz Kurkiewicz (Chełmno). Te trzy czołowe pary jako jedyne zagrały w dwóch turniejach i poniekąd stąd biorą się ich wysokie pozycje. Pary, które wygrywały pierwszy i drugi turniej zagrały tylko raz, więc zapominać o nich nie można. Żnińscy kibice natomiast z ogromnym zainteresowaniem oczekują na występ swoich siatkarzy, Łukasza Szpurki i Marcina Rozwarskiego, którzy w pierwszych zawodach zajęli trzecie miejsce, a obecnie sklasyfikowani są na ósmej pozycji z realnymi szansami nawet na wygraną w całym cyklu. Gdyby tak się stało, byłoby to już piąte zwycięstwo tej pary.

Wśród pań sytuacja jest zdecydowanie bardziej klarowna. Po dwóch wygranych turniejach klasyfikacji generalnej przewodzą Julia Stablewska i Klaudia Lisiecka (Trzemeszna), mając na koncie komplet 50 punktów. Jeśli wygrają trzeci raz, zapewnią sobie triumf w całej tegorocznej Grand Prix Żnina. Z tym, że może stać się i tak, iż do sukcesu wystarczy im drugie, bądź trzecie miejsce, ale to zależeć będzie już od postawy rywalek. Najbliżej liderek plasują się dwukrotne zdobywczynie GP Żnina Agata Szpringer i Hanna Pioterek (Sarbinowo / Żnin), ale tracą aż 12 punktów. Jeśli chciałyby mieć jeszcze szansę na kolejny sukces, muszą wygrać ten i ostatni turniej, a do tego liczyć na jakąś małą wpadkę Julii i Klaudii. Wtedy bez względu na wyniki rywalek zdobędą najważniejsze żnińskie trofeum siatkarskie po raz trzeci, bowiem przy równej liczbie punktów na koniec rozgrywek o wyższej pozycji decyduje miejsce w ostatnim turnieju, który odbędzie się 1 września.

Patronat prasowy nad rozgrywkami sprawują Radio Żnin FM oraz Goniec Pałucki. Imprezę wspierają ponadto Gmina Żnin, Frigo Logistics i Pepsi.

PROGRAM DNIA:
9:00 - 9:30 - zapisy par męskich
9:35 - losowanie par I rundy (lub grup)
9:45 - początek turnieju par męskich

10:00 - 11:50 - zapisy par kobiecych
11:50 - losowanie par I rundy (lub grup)
ok. 12:00 - początek turnieju par kobiecych

Michał Krzyżaniak

Cytat dnia

Patronat medialny

AUTOPROMOCJA