Częściowo zachmurzone

0°C

Żnin

Częściowo zachmurzone

Wilgotność: 93%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 12 Gru 2018

    Śnieg 1°C 0°C

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Imieniny: Dagmary, Aleksandry

INFO
PATRONAT MEDIALNY

19 marca 2018 roku w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu  Szkół  Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły.

fot. Maciej Drzewiecki

W zawodach udział wzięły drużyny z I Liceum Ogólnokształcące w Żninie (opiekun Andrzej Kurek), Zespółu Szkół  Ekonomiczno-Handlowych w Żninie (opiekun Magdalena Brelińska), Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie (opiekun Tomasz Wysocki) oraz Zespółu Szkół Niepublicznych w Gąsawie (opiekun Elżbieta Mazana).

Otwarcia zawodów dokonał dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie Andrzej Kurek wspólnie z Powiatowym Organizatorem Sportu Maciejem Drzewieckim. W pierwszym meczu  ZSN w Gąsawie pokonał 36:13 ZSP w Żninie i awansował do finału turnieju.  Drugi mecz wygrała drużyna I LO w Żninie pokonując  ZSE-H w Żninie 24:6.

fot. Maciej Drzewiecki / Zwycięska drużyna I LO w Żninie

W meczu o trzecie miejsce zagrali ZSP Żnin i ZSE-H Żnin. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji  wygrała drużyna żnińskiego „Ekonomika” . W finale rywalizacja była równie zacięta co wyrównana. Ostatecznie wygrała drużyna I LO w Żninie pokonując ZSN w Gąsawie 20:16.

Zawody podsumował Wicestarosta Andrzej Hłond, który wręczył pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie. Mecze sędziował  Maciej Pilarski.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu