Imieniny: Romana, Ryszarda

INFO
OGŁOSZENIE

Powybijane szyby, uszkodzona roleta zewnętrzna, przewrócone znaki drogowe, usunięte ruszty wpustów ulicznych, przyczepka samochodowa wepchnięta do stawu, którą następnie podpalono. Te działania to efekt nocnego spaceru trzech młodych mężczyzn z gminy Barcin i Łabiszyn.

fot. KPP Żnin


W nocy ze środy na czwartek (24/25.05) młodzi mężczyźni (od 17 do 21 lat) będąc pod wpływem alkoholu spacerowali ulicami Barcina. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że podczas tej przechadzki dokonali wielu zniszczeń na terenie gminy.

Jeden z nich kostkami brukowymi wybił szyby w drzwiach wejściowych do dwóch sklepów oraz szyby w oknach trzech prywatnych posesji. Ponadto uszkodził roletę zewnętrzną. 17-latek z gminy Łabiszyn odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo, gdyż jeden z pokrzywdzonych wartość poniesionej straty oszacował na kwotę 600 złotych. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo aresztu. Ponadto musi się liczyć z koniecznością pokrycia wyrządzonych strat.

fot. KPP w Żninie


Dwaj 21- latkowie z gminy Barcin zostali ukarania mandatami karnymi w kwotach po 1000 złotych za swoje chuligańskie wybryki. Mężczyźni oprócz tego, że przewracali znaki drogowe to usuwali również ruszty wpustów ulicznych, co niewątpliwie stanowiło realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ci sami mężczyźni wepchnęli przyczepkę samochodową do stawu w parku miejskim, po czym jeden z nich podpalił plandekę, która była na niej zamocowana. Za przestępstwo zniszczenia mienia odpowie przed sądem gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Sierż. sztab. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy KPP Żnin

Wszyscy trzej wandale zostali zatrzymani przez mundurowych z Barcina jeszcze tego samego dnia. Usłyszeli zarzuty i otrzymali mandaty karne. W sprawy, które zostaną skierowane do sądu oskarżyciele publiczni będą wnioskować o wysokie kary, gdyż takiego zachowania tolerować nie można.

AUTOPROMOCJA