Imieniny: Emilii, Iwony

INFO
REKLAMA

Alkohol, papierosy i tytoń znaleźli mundurowi w lokalu należącym do 46-letniej mieszkanki gminy Barcin. Kobieta została zatrzymana. Za posiadanie oraz sprzedaż tytoniu i alkoholu bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

fot. KPP w Żninie


Barcińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności uzyskali informację, że jedna z mieszkanek gminy Barcin posiada w domu nielegalny alkohol i tytoń, a także dokonuje ich sprzedaży w znacznych ilościach. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. W środę, 25 stycznia kobieta została zatrzymana. Podczas przeszukania w jej mieszkaniu policjanci odnaleźli 40 sztuk butelek plastikowych o pojemności 1 litra z alkoholem, około 13 kg krajanki tytoniowej w workach strunowych oraz 8880 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

fot. KPP w Żninie

Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb państwa poniósł straty na kwotę blisko 20 000 złotych. Zabezpieczone towary razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazano do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie alkoholu i tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej kobiecie grozi wysoka grzywna albo pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
AUTOPROMOCJA