Imieniny: Romana, Ryszarda

INFO
OGŁOSZENIE

24-latkowi, który w listopadzie ubiegłego roku ukradł z bankomatu znaczną sumę pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Udało się go zatrzymać dzięki informacjom uzyskanym przez jednego z barcińskich dzielnicowych udało się zatrzymać sprawcę.

 

fot. KPP w Żninie


Do zdarzenia doszło w listopadzie 2016 roku. Wówczas w jednym z łabiszyńskich bankomatów mieszkaniec gminy Złotniki Kujawskie chciał wypłacić znaczną sumę pieniędzy. Gdy zauważył w pobliżu 24-letniego mieszkańca gminy Żnin, opierającego się o ścianę, zdecydował, że nie chce przy nim wypłacać takiej kwoty. Chciał anulować operację. Sądząc, że tak właśnie zrobił, zabrał kartę i odszedł od bankomatu. Młody mężczyzna podszedł do bankomatu, a po krótkiej chwili wsiadł do zaparkowanego nieopodal pojazdu i odjechał.

Pokrzywdzony ponownie podszedł do bankomatu i zauważył, że leży przy nim wydruk na kwotę 4000 złotych. Zorientował się, że 24-latek zabrał wypłacone przez niego pieniądze. W sprawie policjanci wszczęli dochodzenie. We wtorek dzielnicowy z Barcina uzyskał informacje o sprawcy kradzieży gotówki, które przyczyniły się do jego zatrzymania. Całą skradzioną kwotę udało się odzyskać. Została ona przekazana na ręce pokrzywdzonego. Mężczyzna nie krył wzruszenia. Podziękował funkcjonariuszom słowami „trzeba zawsze wierzyć w policję. Teraz zawsze będę dobrze myślał o policjantach z Barcina”. Zatrzymany już usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

AUTOPROMOCJA