Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

40-latek kierując dostawczym autem uderzył w rowerzystkę. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Na szczęście poszkodowana cyklistka i nie odniosła obrażeń. Mieszkaniec gminy Gąsawa odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

fot. KPP w Żninie

We wtorek, 5 września br. o godzinie 19:00 dyżurny żnińskiej komendy, otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wenecja doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył kierowca pojazdu dostawczego oraz rowerzystka. Policjanci na miejscu ustalili, że 43-letni kierujący citroenem berlingo, nie zauważył jadącej z przeciwka użytkowniczki jednośladu i uderzył w nią.

Na szczęście 39-letnia cyklistka nie odniosła obrażeń. Natomiast badanie stanu trzeźwości kierowcy citroena wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił uprawnienia do kierowania. Mieszkaniec gminy Gąsawa odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują o rozwagę. Alkohol to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków, a w przypadku zdarzeń z udziałem Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego skutki mogą być tragiczne.

KPP w Żnin

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"