Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło w miejscowości Ojrzanowo. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Wstępną przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

fot. KPP w Żninie

Dzisiaj, 10 maja br. kilka minut po godzinie 6:00, oficer dyżurny żnińskiej komendy, został poinformowany o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Ojrzanowo, na trasie relacji Łabiszyn - Będzitowo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw passatem, 50-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem zafirą, 29-letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego, który jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu.

fot. KPP w Żninie

W tym zdarzeniu uczestniczyło pięć osób, pasażer passata w wyniku odniesionych obrażeń został zabrany do szpitala.

Na podstawie policyjnych systemów informatycznych mundurowi ustalili, że kierujący oplem zafirą zdecydował się na jazdę, pomimo wydanej wobec niego decyzji o cofnięciu uprawnień.

Natomiast wobec kierującego vw passatem, policjanci zadecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy, z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Sąd zadecyduje, czy je odzyska. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu obok nadmiernej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"