Imieniny: Lesława, Zdzisława

INFO

Janowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat, którzy okradali markety na terenie powiatu żnińskiego i okolic. Ich łupem padły głównie kawy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Żninie

W minionym tygodniu Oficer Dyżurny żnińskiej komendy, został powiadomiony, że dwóch mężczyzn dokonało kradzieży kilkunastu paczek kawy z jednego z marketów na terenie gminy Żnin.

Jak się później okazało, mężczyźni, po tej kradzieży udali się do kolejnego z marketów, tym razem na terenie gminy Janowiec Wlkp. Czujnością wykazał się pracownik sklepu, który o podejrzanej osobie powiadomił dzielnicowego, który niezwłocznie udał się na miejsce.

Dzielnicowi z janowieckiego komisariatu zatrzymali na terenie sklepu 18-letniego mężczyznę, który opisem przypominał sprawcę kradzieży ze sklepu na terenie gminy Żnin. Natomiast drugi ze złodziei, 22-latek został zatrzymany w pobliżu marketu. W ich samochodzie policjanci zabezpieczyli kilkanaście paczek kawy.

Funkcjonariusze ustali, że ci sami sprawcy kradli głównie kawy z marketów na terenie powiatu żnińskiego, bydgoskiego i nakielskiego.

Oboje usłyszeli 4 zarzuty dotyczące kradzieży. Straty jakie spowodowali wynoszą ponad 4 tysiące złotych.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA