Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Idziego

INFO

Sąd Rejonowego w Żninie zastosował 3-miesięczny areszt wobec 20-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w sobotę w Gąsawie. Młody mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 12-letniego więzienia.Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące wobec podejrzanego o spowodowane wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę, 22 października br., po godz.5.00, w miejscowości Gąsawa. Wstępnie ustalono, że kierujący osobowym peugeotem, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy oraz hydrant. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 28-letnia pasażerka pojazdu.

Kierujący został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 20-letni mężczyzna, kierujący peugeotem miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA