Imieniny: Magdaleny, Bogumiły

INFO

Od 28 października do 2 listopada trwały policyjne działania związane z dniem Wszystkich Świętych. Na drogach naszego powiatu pojawiło się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

fot. KPP w Żninie


W czasie działań związanych z dniem Wszystkich Świętych na drogach naszego powiatu można zauważyć znacznie większą liczbę policyjnych patroli w rejonie cmentarzy, czy na głównych ciągach komunikacyjnych. Priorytetowym zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Dlatego mundurowi podejmowali działania mające na celu udrożnienie ruchu drogowego w rejonie nekropolii szczególnie w dniu 1 listopada. Oprócz tego policjanci zwracali uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, prawidłowy przewóz pasażerów, czy stan trzeźwości kierowców.  

Policyjne działania trwały do środy, do późnych godzin wieczornych. Od 28 października na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Funkcjonariusze pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych, w których nikt na szczęście poważnie nie ucierpiał. Mundurowi zatrzymali trzech kierujących w stanie nietrzeźwości oraz jednego w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano jednego kierującego, który złamał zakaz sądowy.

Policjanci nadal apelują o ostrożność. W szczególności, że warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierującym, z uwagi na pojawiające się mgły i mokrą nawierzchnię. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze. Piesi niech nie zapominają o elementach odblaskowych, dzięki którym łatwiej ich dostrzec.

źródło: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA