Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

Żnińscy funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ostatnim czasie zlokalizowali dwa miejsca uprawy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 7 sztuk krzewów i blisko 9 kilogramów suszu. Sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty.

fot. KPP w ŻninieDziałania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, mających związek z uprawą konopi indyjskich.  

Pierwsze z nich miało miejsce pod koniec września br. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie jednej z posesji, podjanowieckiej wsi znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Wcześniejsze ustalenia potwierdziły się. Policjanci zabezpieczyli 6 sztuk konopi indyjskiej i blisko 9 kilogramów marihuany. W tej sprawie został zatrzymany 37-letni mieszkaniec gminy Żnin.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi innej niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Druga ze zlikwidowanych upraw była prowadzona w zamkniętych pomieszczeniach domu jednorodzinnego na terenie gminy Gąsawa.

W minionym tygodniu, również żnińscy kryminalni znaleźli tam małą plantację konopi indyjskiej, a także urządzenia wspomagające wzrost roślin. Poza tym policjanci zabezpieczyli blisko 9 gramów marihuany.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali na terenie posesji 34-latka. On również usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA