Imieniny: Halinyk Mariana

INFO
REKLAMA

W miniony piątek policjanci żnińskiego garnizonu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne. Wkrótce usłyszą zarzuty z kodeksu karnego.

W piątek (13.05.22) kilka minut przed godz. 18.00 w Rogowie policjanci z janowieckiego komisariatu zatrzymali do kontroli kierowcę citroena, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas rozmowy wyczuli od niego alkohol. Sprawdzenie urządzeniem kontrolno-pomiarowym potwierdziło ich przypuszczenia. 36-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Następnie około godz. 19.30 w Łabiszynie, mundurowi z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli kierowcę opla. W tym przypadku, 39-letni mieszkaniec gminy Szubin miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

W obydwóch przypadkach policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Niebawem mężczyźni usłyszą zarzuty, a następnie staną przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA