Imieniny: Halinyk Mariana

INFO
REKLAMA

Żnińscy policjanci podsumowali nadal trwający długi weekend majowy. Do zabezpieczenia, jak co roku zaangażowana była większa ilość policjantów, pomimo tego nie odbyło się ono bez nieodpowiedzialnych kierowców.

fot. KPP w Żninie / zdjęcie ilustracyjne

Weekend majowy to dla większości czas odpoczynku, dla służb czas wytężonej pracy, a wszystko po to, aby było bezpiecznie. Od piątku (29.04.) do 4 maja, do późnych godzin wieczornych policjanci prowadzili działania „Bezpieczny Weekend”.

Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierowców, kontrolowali czy kierowcy i pasażerowie używali pasów bezpieczeństwa oraz przyglądali się w jaki sposób przewożone są dzieci. Sprawdzali także stan techniczny aut oraz wymagane uprawnienia do kierowania.

Podczas minionych dni doszło do trzech kolizji drogowych i jednego wypadku, gdzie ranna została jedna osoba. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech kierowców, którzy kierowali samochodem pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali również młodego kierowcę, który postanowił wsiąść za kierownice pod wpływem środków odurzających. Stracili oni już prawo jazdy. Policjanci wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych rowerzystów oraz kierującego, który złamał sądowy zakaz.

Policjanci wzięli również udział w zabezpieczeniu imprez, które odbywała się podczas tegorocznej majówki.  

 

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA