Imieniny: Halinyk Mariana

INFO
REKLAMA

Policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali w sobotę mężczyznę, który kierował samochodem dostawczym pomimo, iż cofnięto jego uprawnienia do kierowania. Mieszkaniec gminy Rogowo odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 16 kwietnia br. kilka minut po godz. 12.00 w Gołąbkach policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W samochodzie oprócz kierowcy podróżowało jeszcze dwóch pasażerów.

Za popełnione wykroczenia 42-latek został ukarany mandatami karnymi. Funkcjonariusze sprawdzili personalia mężczyzny w policyjnym systemie i wówczas okazało się, że w lipcu 2007 roku Starosta Żniński cofnął jego uprawnienia do kierowania w drodze decyzji administracyjnej

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Mieszkaniec gminy Rogowo odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA