Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w rejonie sygnalizacji świetlej na ul. Mickiewicza w Żninie. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

 

fot. KPP w Żninie

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 kwietnia br. około godz. 19.45 w Żninie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Kopernika, w rejonie sygnalizacji świetlnej. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali dwa uszkodzone samochody osobowe.

fot. KPP w Żninie

 

W toku podjętych czynności ustalili, że 24-letni kierujący renaultem wyjeżdżając z ulicy Kopernika nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu ulicą Mickiewicza pojazdowi marki Skoda, który prowadził 18-latek ze Żnina i doprowadził do bocznego zderzenia.

fot. KPP w Żninie

 

Kierowca skody został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń, pomimo, że cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna na czas prowadzonych czynności przez odpowiednie służby. Policjanci wyznaczyli objazdy. Kierowcy byli trzeźwi i posiadali wymagane przepisami uprawnienia.

fot. KPP w Żninie

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez 24-letniego żninianina, mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem. Biorąc pod uwagę okoliczności samego zdarzenia, funkcjonariusze odstąpili od nałożenia mandatu karnego na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

 

Jakie konsekwencje poniesie 24-latek, zadecyduje sąd.

 

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA