Imieniny: Halinyk Mariana

INFO
REKLAMA
 
fot. KPP w Żninie

3 kwietnia br. około godz. 17.30 dyżurny żnińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło na S5 w Czewujewie. Na miejsce udali się policjanci ogniwa ruchu drogowego.

W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 30-latek, który poruszał się samochodem osobowym drogą ekspresową S5, zauważył na niej rowerzystę. Podjechał do niego, aby zwrócić mu uwagę, że droga szybkiego ruchu nie jest przeznaczona dla rowerów. W tym momencie cyklista, z uwagi na stan upojenia alkoholowego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jego samochód. Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Rogowo.

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Tego samego dnia, około godz. 20.00 w Piechcinie barcińscy policjanci zatrzymali 48-latka, po zgłoszeniu, że mógł poruszać się pod wpływem alkoholu. W przypadku tego cyklisty urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obydwaj mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty z kodeksu wykroczeń, a następnie staną przed sądem. Grozi im kara aresztu lub grzywna nie mniejsza niż 2 500 złotych. Ponadto sąd może zakazać im poruszania się rowerami.

 

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA