Imieniny: Emilii, Iwony

INFO
REKLAMA

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w rejonie Wawrzynek. Brał w nim udział samochód osobowy, który najechał na leżące na drodze konary drzewa. Na szczęście kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

 
fot. KPP w Żninie

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 stycznia br. kilkanaście minut po godz. 7.00 w rejonie Wawrzynek. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali poważnie uszkodzony samochód osobowy oraz straż pożarną, która usuwała gałęzie z jezdni

W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że 24-letni mieszkaniec gminy Żnin, który kierował audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w rezultacie czego najechał na leżące na jezdni gałęzie drzewa. Służby medyczne udzieliły na miejscu 24-latkowi niezbędnej pomocy. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń, pomimo, iż cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Droga w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych czynności była nieprzejezdna.

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Mieszkaniec gminy Żnin, który przyczynił się do zdarzenia, był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia.  Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu prędkość, może być bardzo niebezpieczna i bywa tragiczna w skutkach. Dlatego mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

źródło: KPP w Żninie

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
AUTOPROMOCJA