Imieniny: Emilii, Iwony

INFO
REKLAMA

Policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali wczoraj mężczyznę, który poruszał się po drodze S5 pomimo, iż cofnięto jego uprawnienia do kierowania. Mieszkaniec powiatu szamotulskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tj. 9 stycznia br., w godzinach popołudniowych policjanci żnińskiej „drogówki” czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą ekspresową S5. Kilka minut przed godz. 18.00 w Cotoniu ujawnili wykroczenie polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Na 37-letniego kierowcę nałożyli mandat i przypisane do niego punkty karne.

Mężczyzna przyznał się, że przekroczył dozwolony limit punktów i w związku z tym jego uprawnienia zostały zatrzymane. Funkcjonariusze sprawdzili personalia mężczyzny w policyjnym systemie i wówczas okazało się, że w listopadzie 2021 roku starosta szamotulski cofnął jego uprawnienia do kierowania w drodze decyzji administracyjnej.

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

37-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
AUTOPROMOCJA