Żnin

Imieniny: Pawla, Arnolda, Izydora

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Okres jesienno - zimowy oraz związane z tym niekorzystne warunki atmosferyczne niosą realne zagrożenie dla osób bezdomnych i samotnych. Wiele z tych osób pomimo świadomości tego zagrożenia, nie zmienia w tym okresie trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uratować czyjeś życie.


Każdego roku odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. Czasem jest to także próba ogrzania się niesprawnymi urządzeniami w prowizorycznych lokalach, spowodowanie pożaru i zatrucie czadem.

Dlatego też apelujemy do wszystkich którzy posiadają informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych, aby przekazywali je do właściwych instytucji, także Policji. Zwróćmy również uwagę na osoby samotne zamieszkujące w naszym otoczeniu, być może są to osoby schorowane, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Widząc osobę narażoną na wychłodzenie nie bądźmy obojętni.  Pamiętaj – Twoje zgłoszenie może ocalić komuś życie, wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112.

źródło: KPP w Nakle nad Notecią

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA