Imieniny: Marii, Światozara

INFO

Okres jesienno - zimowy oraz związane z tym niekorzystne warunki atmosferyczne niosą realne zagrożenie dla osób bezdomnych i samotnych. Wiele z tych osób pomimo świadomości tego zagrożenia, nie zmienia w tym okresie trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uratować czyjeś życie.


Każdego roku odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami. Czasem jest to także próba ogrzania się niesprawnymi urządzeniami w prowizorycznych lokalach, spowodowanie pożaru i zatrucie czadem.

Dlatego też apelujemy do wszystkich którzy posiadają informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych, aby przekazywali je do właściwych instytucji, także Policji. Zwróćmy również uwagę na osoby samotne zamieszkujące w naszym otoczeniu, być może są to osoby schorowane, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Widząc osobę narażoną na wychłodzenie nie bądźmy obojętni.  Pamiętaj – Twoje zgłoszenie może ocalić komuś życie, wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112.

źródło: KPP w Nakle nad Notecią

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA