Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Barbary. Krystiana

INFO
AUTOPROMOCJA

Jesienne warunki nie sprzyjają bezpieczeństwu użytkowników dróg, szczególnie tych niechronionych. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność i dopasujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

fot. KPP w Mogilnie


W miniony piątek (06.11.2020) o godzinie 16:40 na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Mogilnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Poszkodowana 59-latka z urazem głowy została odwieziona do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 84-letni kierujący motocyklem marki WSK nie udzielił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na oznakowanym przejściu, w wyniku czego doszło do jej potrącenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło 3 godziny później w Strzelnie. Na ulicy Kolejowej kierujący  Volkswagenem Golfem 29-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych uderzył w 69-letnią kobietę i 69-letniego mężczyznę. Piesi z obrażeniami nóg zostali przewiezieni do szpitala.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi w obrębie przejść dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że jedną z przyczyn wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo i wyposażyć się w elementy odblaskowe.

KPP w Mogilnie

Cytat dnia

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

 
AUTOPROMOCJA