Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO
AUTOPROMOCJA

Sąd w Szubinie aresztował dziś na dwa miesiące 41-latka zatrzymanego w związku z napaścią na interweniujących policjantów. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Wszystko zaczęło się 2 października br. w podszubińskiej wsi. Około godziny 11 dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z placówek pomocowych na terenie gminy jeden z podopiecznych się awanturuje, zaczepia innych mieszkańców i stanowi dla nich zagrożenie.

Na miejsce pojechali dzielnicowi z szubińskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie i dowiedzieli się od osoby prowadzącej placówkę, że w związku ze złamaniem regulaminu 41-letni sprawca interwencji musi ją opuścić. Kiedy mężczyzna został o tym poinformowany wpadł w szał, a całą swoją agresję skierował na interweniujących policjantów.

Szarpał mundurowych, uderzał ich i kopał, jednemu z dzielnicowych próbował odebrać broń oraz zaatakował niebezpiecznym metalowym przedmiotem. Ostatecznie agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu gdzie spędził noc.

podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych oceniał sąd, który zdecydował o areszcie na dwa miesiące dla 41-latka. Wcześniej podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA