Żnin

Imieniny: Anieli, Jerzego

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Sąd w Szubinie aresztował dziś na dwa miesiące 41-latka zatrzymanego w związku z napaścią na interweniujących policjantów. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

fot. KPP w Nakle nad Notecią

Wszystko zaczęło się 2 października br. w podszubińskiej wsi. Około godziny 11 dyżurny miejscowej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z placówek pomocowych na terenie gminy jeden z podopiecznych się awanturuje, zaczepia innych mieszkańców i stanowi dla nich zagrożenie.

Na miejsce pojechali dzielnicowi z szubińskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie i dowiedzieli się od osoby prowadzącej placówkę, że w związku ze złamaniem regulaminu 41-letni sprawca interwencji musi ją opuścić. Kiedy mężczyzna został o tym poinformowany wpadł w szał, a całą swoją agresję skierował na interweniujących policjantów.

Szarpał mundurowych, uderzał ich i kopał, jednemu z dzielnicowych próbował odebrać broń oraz zaatakował niebezpiecznym metalowym przedmiotem. Ostatecznie agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu gdzie spędził noc.

podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych oceniał sąd, który zdecydował o areszcie na dwa miesiące dla 41-latka. Wcześniej podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz znieważenia. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA