Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO

Żnińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, w wieku 16 i 18 lat do sprawy usiłowania rozboju, do którego doszło w wczoraj na ul. Licealnej w Żninie. Sprawcy zaczepili nieznanego mężczyznę, którego pobili i próbował ukraść cenne przedmioty. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Z kolei sprawą młodszego zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 12:30 w Żninie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 26-letni mieszkaniec Żnina został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy, telefonu oraz łańcuszka. Kiedy pokrzywdzony sprzeciwił się został uderzony w twarz. Cały proceder przerwała reakcja jednego z przechodniów, którego napastnicy przestraszyli się i uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku tego zajścia pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, na podstawie pozyskanych na miejscu informacji, zatrzymali sprawców (16 i 18l.) na jednej z pobliskich ulic. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj usłyszał zarzut. Nieletni, po złożeniu wyjaśnień, został zwolniony. Nim wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

Za usiłowanie rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA