Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Żnińscy policjanci znaleźli w samochodzie oraz pomieszczeniu handlowym 36-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

fot. KPP w Żninie


W miniony wtorek (12.05.20) żnińscy kryminalni na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że 36-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego może  posiadać i wprowadzać do sprzedaży wyroby bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi postanowili zweryfikowali swoje ustalenia. We wtorek na jednej  z ulic Żnina policjanci zauważyli podejrzanego mężczyznę, który poruszał się mazdą. Kierujący został  podjęty do kontroli drogowej. Podczas przeszukania w pojeździe mężczyzny ujawniono 10 kilogramów krajanki tytoniowej. W zajmowanym przez niego lokalu, kryminalni znaleźli 1420 sztuk papierosów i 4,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał  uprawnień do kierowania pojazdami.  

Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa poniósł straty na kwotę ponad 16 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA