Żnin

Imieniny: Agnieszki, Jaroslawa

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Żnińscy policjanci znaleźli w samochodzie oraz pomieszczeniu handlowym 36-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego krajankę tytoniową oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

fot. KPP w Żninie


W miniony wtorek (12.05.20) żnińscy kryminalni na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że 36-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego może  posiadać i wprowadzać do sprzedaży wyroby bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi postanowili zweryfikowali swoje ustalenia. We wtorek na jednej  z ulic Żnina policjanci zauważyli podejrzanego mężczyznę, który poruszał się mazdą. Kierujący został  podjęty do kontroli drogowej. Podczas przeszukania w pojeździe mężczyzny ujawniono 10 kilogramów krajanki tytoniowej. W zajmowanym przez niego lokalu, kryminalni znaleźli 1420 sztuk papierosów i 4,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał  uprawnień do kierowania pojazdami.  

Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa poniósł straty na kwotę ponad 16 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA