Żnin

Imieniny: Agnieszki, Jaroslawa

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 28-latek, zatrzymany wczoraj przez żnińskich mundurowych. Auto, które prowadził wypadło z drogi i przewróciło się na dach. Teraz jego nieodpowiedzialne zachowanie oceni sąd.  Wczoraj, 5 maja br. około godz. 5.30 dyżurny żnińskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Bożejewicach na drodze krajowej nr 5.

Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastali uczestników oraz samochód osobowy leżący na dachu. W toku prowadzonych czynności ustalili, że 28-latek kierując pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie jego auto przewróciło się na dach.  To jednak nie był koniec jego przewinień.  

Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od żninianina alkohol. W związku z powyższym przeprowadzili sprawdzenie na urządzeniu kontrolno-pomiarowym, które potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.  Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem. Podczas czynności kontrolnych okazało się, że pojazd, który brał udział w zdarzeniu, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA