Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia usłyszeli w sobotę dwaj mężczyźni z powiatu żnińskiego, których kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży. Część utraconych przedmiotów została odzyskana. O ich losie zadecyduje sąd.  

fot. zdjęcie poglądoweNa początku kwietnia żnińscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży i uszkodzeniu mienia, do których doszło na terenie działek rekreacyjnych położonych w gminie Rogowo. Kryminalni, którzy prowadzili czynności w tej sprawie, ustalili, że w piątek (24.04.20) ci sami sprawcy będą próbowali dokonać kolejnej kradzieży. Po krótkiej obserwacji policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy dokonali zaboru elementów ogrodzeniowych z jednej z działek, a następnie włożyli je do samochodu, którym przyjechali.  

Złodzieje zostali zatrzymani. Mundurowi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że to właśnie ci sprawcy, działając wspólnie i w porozumieniu, dopuścili się zgłoszonych przestępstw, ale również stoją za szeregiem innych kradzieży. Część utraconego mienia została odzyskana. Na terenie posesji jednego ze sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. skradzione meble ogrodowe, huśtawkę na metalowym stelażu, słupki ogrodzeniowe drewniane i metalowe, furtkę i przęsła ogrodzeniowe.

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Ponadto 43-latek, który prowadził samochód osobowy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Następnego dnia (25.04.20) obydwaj usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich, który niedawno opuścił zakład karny, miał już na koncie tego typu przestępstwa. Dopuścił się kolejnych, działając w warunkach recydywy. Jakie konsekwencje poniosą złodzieje zadecyduje sąd, do którego trafią akty oskarżenia.  

Warto podkreślić, że podejrzani dopuszczali się przestępczego procederu w porze dziennej. Dlatego apelujemy do wszystkich działkowców o zabezpieczenie swojego mienia przed kradzieżą oraz sąsiedzką czujność. Czasem wystarczy tylko chwila, aby wykorzystał to złodziej. Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się na terenie działek osoby lub pojazdy, nie przechodźmy obojętnie. Warto się zainteresować, co tam robią. Być może właśnie sprawdzają teren i planują kradzież. Jeśli coś wzbudza Twoje podejrzenia, powiadom policję dzwoniąc na numer alarmowy lub skontaktuj się ze swoim dzielnicowym.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA