Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Waleriana, Wilgiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Ostatnie dni pokazały, że warunku pogodowe na drogach naszego powiatu są zmienne. Jezdnie w godzinach nocnych, podczas minionego weekendu, były oszronione i pokryte warstwą śniegu, a co za tym idzie śliskie i niebezpieczne. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożną jazdę.  

fot. KPP w Żninie


Bilans minionego weekendu to sześć kolizji drogowych i jeden wypadek. Przyczyną tych zdarzeń była w głównej mierze nieostrożność kierowców i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W związku ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach naszego powiatu.

fot. KPP w Żninie


Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (14.03.20)  kilkanaście minut po godz. 2.00 w Jaroszewie. 23-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, w rezultacie niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znaki oraz bariery ochronne. Na szczęście ani jemu ani przewożonym przez niego pasażerom nic się nie stało.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze oraz jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Kierowcy winny poruszać się z dozwoloną prędkością. Prędkość ta powinna być dostosowana przede wszystkim do warunków panujących na drodze. Zdjęcie nogi z gazu pozwoli nam być może później, ale z pewnością bezpieczniej, dotrzeć do celu.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA