Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Leona, Ludomira

INFO

Barcińscy mundurowi doprowadzili do Sądu Rejonowego w Szubinie 27-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w zakładzie karnym. Przestępstwo, za które usłyszał zarzut, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.Barcińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że kilka dni wcześniej na terenie Łabiszyna doszło do rozboju. 27-letni mieszkaniec gminy kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, po czym zabrał jego portfel, w którym znajdowało się 200 złotych, dowód osobisty oraz karta płatnicza. Podejrzany przy użyciu skradzionej karty dokonał kilku płatności w sklepie.

Mundurowi dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie potrafił wskazać sprawcy. Policjanci przyjęli od niego stosowne zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania rozbójnika. Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do ustalenia personaliów podejrzanego, a w konsekwencji jego zatrzymania. W miejscu zamieszkania 27-latka kryminalni znaleźli skradzioną kartę płatniczą. Ponadto wskazał on miejsce porzucenia portfela wraz z dokumentem tożsamości.

Mieszkaniec gminy Łabiszyn usłyszał zarzut rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Śledczy ustalili, że w przeszłości mężczyzna był karany za tego typu przestępstwo. Wczoraj (05.02.20) Sąd Rejonowy w Szubinie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące 27-latek spędzi za kratami. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć.

Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.

 

PATRONAT MEDIALNY

Patronat medialny

AUTOPROMOCJA