Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO
AUTOPROMOCJA

Wciąż można usłyszeć o różnych metodach, które w swoich działaniach wykorzystują oszuści. Znane są m.in. oszustwa metodą na wnuczka, prokuratora, policjanta funkcjonariusza CBŚP, pracownika gazowni, wodociągów czy domokrążcę. Niezależnie od tego, jakim sposobem posługuje się sprawca, motyw jest zawsze ten sam – chęć szybkiego wzbogacenia się.  W ostatnich dniach na terenie Żnina odnotowaliśmy dwa przypadki oszustw metodą na pracownika wodociągów. Do pierwszego doszło w dniu 8 stycznia br. Wówczas dwaj mężczyźni pod pretekstem usunięcia awarii weszli do mieszkania pokrzywdzonej i ukradli gotówkę w kwocie 850 złotych. Do kolejnego doszło 21 stycznia. Tym razem sprawca skradł złotą biżuterię o wartości 1500 zł. W obydwu przypadkach przestępcy na swoje ofiary wybierali mieszkańców budynków wielorodzinnych.  

Apelujemy o czujność i rozwagę!

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego wzbogacenia się, nie cofną się przed niczym. Bardzo często wykorzystują zaufanie do przedstawicieli różnych służb albo łatwowierność swoich ofiar. Dlatego kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do osób, które próbują wejść do naszego mieszkania.  

Zanim wpuścimy kogoś do środka, upewnijmy się. Wystarczy telefon do instytucji, na którą się takie osoby powołują. Możemy również poprosić o okazanie legitymacji służbowej. W takich sytuacjach warto poprosić o obecność osobę zaufaną lub sąsiada. O różnego rodzaju przeglądach czy pracach konserwacyjnych zazwyczaj odpowiednio wcześniej informuje administrator budynku.

Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać takich osób samych w pomieszczeniach. Jeżeli ktoś próbuje nas oszukać lub mamy jakiekolwiek podejrzenia, należy o tym fakcie powiadomić Policję.

mł. asp. Wioleta Burzych
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA