Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Leona, Ludomira

INFO

Postawą obywatelską godną pochwały wykazali się mieszkańcy Żnina i Bydgoszczy, dzięki reakcji których doszło do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. Nieodpowiedzialny mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.  W sobotę, 18 stycznia na stanowisko kierowania żnińskiej komendy, wpłynęła informacja o ujęciu pijanego motorowerzysty w Żninie na ul. Szpitalnej. Dyżurny skierował tam patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającymi (mieszkańcami Żnina i Bydgoszczy) ustalili, że poruszali się oni swoimi pojazdami w kierunku Gniezna. W pewnym momencie zauważyli motorowerzystę, którego sposób jazdy narzucał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. 36-latek wielokrotnie przekraczał oś jezdni i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego na wysokości ul. Skromnej zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. O całym zajściu poinformowali policję.  

36-letni kierowca został sprawdzony alkomatem, który wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Dzięki zdecydowanej postawie zgłaszających udało się wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii. Policjanci dziękują za właściwą reakcję i jednocześnie apelują, aby nie pozostawać obojętnym na niebezpieczne zachowania na drodze innych uczestników ruchu. Każda niepokojąca sytuacja, zgłoszona nawet anonimowo, zostanie sprawdzona.

Cytat dnia

Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć.

Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.

 

PATRONAT MEDIALNY

Patronat medialny

AUTOPROMOCJA