Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO
AUTOPROMOCJA

Postawą obywatelską godną pochwały wykazali się mieszkańcy Żnina i Bydgoszczy, dzięki reakcji których doszło do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. Nieodpowiedzialny mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.  W sobotę, 18 stycznia na stanowisko kierowania żnińskiej komendy, wpłynęła informacja o ujęciu pijanego motorowerzysty w Żninie na ul. Szpitalnej. Dyżurny skierował tam patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającymi (mieszkańcami Żnina i Bydgoszczy) ustalili, że poruszali się oni swoimi pojazdami w kierunku Gniezna. W pewnym momencie zauważyli motorowerzystę, którego sposób jazdy narzucał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. 36-latek wielokrotnie przekraczał oś jezdni i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego na wysokości ul. Skromnej zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. O całym zajściu poinformowali policję.  

36-letni kierowca został sprawdzony alkomatem, który wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Dzięki zdecydowanej postawie zgłaszających udało się wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii. Policjanci dziękują za właściwą reakcję i jednocześnie apelują, aby nie pozostawać obojętnym na niebezpieczne zachowania na drodze innych uczestników ruchu. Każda niepokojąca sytuacja, zgłoszona nawet anonimowo, zostanie sprawdzona.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA