Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Od 1 stycznia br., w związku z nowelizacją rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, funkcjonariusze spisują stan licznika kontrolowanych pojazdów. W ciągu zaledwie kilku dni mundurowi ujawnili trzy przypadki ingerencji w drogomierze.

fot. KPP w Żninie


W poniedziałek (6.01.20) w Janowcu Wielkopolskim na ul. Gnieźnieńskiej tamtejsi „patrolowcy” zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mieszkańca powiatu wągrowieckiego. Wczoraj (7.01.20) w Piechcinie na ul. Barcińskiej żnińska drogówka zatrzymała osobowego mercedesa, którego kierujący  przekroczył dopuszczalną prędkość. 53-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego został ukarany mandatem karnym. Tego samego dnia w Barcinie na ul. 4-go Stycznia mundurowi z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen, który nie dopełnił obowiązku zabezpieczenia przewożonego towaru przed przemieszczeniem. Na 33-letniego mieszkańca gminy Żnin policjanci nałożyli mandat.

fot. KPP w Żninie


We wszystkich trzech przypadkach policjanci sprawdzili wskazania drogomierzy z zapisami w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Ujawnili ingerencję polegającą na cofnięciu stanu licznika. Teraz śledczy wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny. Przestępstwo z art. 306a kodeksu karnego jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA