Żnin

Imieniny: Pawla, Arnolda, Izydora

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Śmiało można stwierdzić, że pożary bel słomy na terenie naszego powiatu oraz gminy Szubin i gminy Damasławek, nie mogą być przypadkowe. Dzisiaj w nocy palił się stóg w Piotrkowicach. Udało się uratować tylko 6 bel słomy. Teraz otrzymaliśmy informacje, że palą się dwa stogi słomy w Wąsoszu, w bliskiej odległości zabudowań. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej.

fot. OSP Damasławek/ zdjęcie poglądowe

250 snopków słomy spaliło się dzisiaj w wyniku pożaru stogu w Piotrkowicach. W akcji brały udział 4 zastępy straży pożarnej: OSP Damasławek, OSP Wapno , OSP Stołężyn  oraz JRG Wągrowiec. Na miejscu zdarzenia pracowała też policja. Również dzisiaj w nocy paliła się słoma w Paryżu.

Jak przekazał nam kpt. Mirosław Wrzesiński, oficer prasowy KP PSP w Żninie w ostatnim czasie doszło na terenie powiatu żnińskiego do 4 pożarów bel słomy. Zdarzenia miały miejsce m.in. w Gorzycach, Podobowicach, Ustaszewie, oraz Paryżu. Piotrkowie.

Na terenie gminy Szubin, w dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych doszło do kolejnego już pożaru stogu słomy. Kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy KP PSP w Nakle nad Notecią przekazał nam, że w Wąsoszu palą się dwa stogi słomy, w pobliżu zabudowań. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej.

Śmiało można stwierdzić, że na terenie Pałuk działa podpalacz lub podpalacze, który naraża lub narażają nie tylko na straty finansowe ale przede wszystkim na niebezpieczeństwo rolników, ich rodziny oraz sąsiadów. Każde zdarzenie prowadzone jest pod nadzorem policji.

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA