Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 47-latkowi z gminy Barcin, który nie mając uprawnień do kierowania i będąc pod wpływem alkoholu zdecydował się na podróż samochodem. Jak się dodatkowo okazało, podczas cofania na parkingu uderzył w inny pojazd.

 

Do zdarzenia doszło 18 grudnia w Barcinie. Policjanci z tamtejszego komisariatu na ul. Lotników zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat. 47-letni kierowca podczas rozmowy z funkcjonariuszami wypowiadał się w logiczny sposób, jednak czuć było od niego alkohol. Mundurowi sprawdzili go urządzeniem kontrolno – pomiarowym, które wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Policjanci sprawdzili kierowcę w systemie informatycznym i wówczas wyszło jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania. Podczas, gdy funkcjonariusze wykonywali czynności z zatrzymanym, do komisariatu stawił się pokrzywdzony, który poinformował, że ujęty 47-latek podczas wykonywania manewru cofania na parkingu, uderzył w jego samochód.

Mieszkaniec gminy Barcin wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA